درحال بارگذاری...

زمان سمپاشی

دسته بندی: بلاگ پروازیاران سیرنگ

زمان سمپاشی


زمان سمپاشی

بهترین زمان سمپاشی کی هست؟


 

بهترین زمان سمپاشی و نکات لازم در مورد آن

 

درختان میوه در معرض بسیاری از بیماری ها و آفات هستند که از بین بردن ها آنها ضروری است. برای کنترل بیماریها و آفات حشرات، انتخاب بهترین زمان سمپاشی امری مهم و حیاتی است. با انواع کود (آویکم) میتوان از درختان در مقابل انواع حشرات بیماری زا و بیماری های قارچی محافظت کرد.

 

 

در این مقاله به انتخاب بهترین زمان سمپاشی و علل انتخاب این زمان پرداخته شده است. شرکت آویکم واردکننده و تامین کننده کودهای شیمیایی شما را به خواندن این مقاله دعوت می نماید.

 

 

انتخاب بهترین زمان سمپاشی به چه چیز بستگی دارد

 

درختان میوه سالم، بهتر می توانند در برابر بیماری ها و حمله حشرات مقاومت کنند. سمپاشی سالانه درختان می تواند سلامت آنها را تقویت کند. بهترین زمان سمپاشی درختان میوه برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده، اواخر زمستان یا اوایل بهار است.

 

 

 

علل انتخاب بهترین زمان سمپاشی در اواخر زمستان یا اوایل بهار چیست؟

 

در این زمان به خاطر عدم وجود برگ ها سموم کمتری برای پوشش درختان لازم است و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. همچنین پاشش سموم به آسانی صورت می گیرد و آفات کش ها به تمام شاخه ها، ساقه ها و تنه ی درختان تاثیر خواهد گذاشت.

 

 

از علل دیگر انتخاب اواخر زمستان به عنوان بهترین زمان سمپاشی، می توان به نبود محصول اشاره نمود که مسمومیت در محصول ایجاد نمی گردد. استفاده از سم در زمان باز شدن شکوفه ها، منجر به آسیب زدن به زنبورها، گرده افشانی و شکوفه ها می شود. عدم گرده افشانی مناسب، منجر به کاهش بازدهی در میوه می 

عوامل دیگر در انتخاب بهترین زمان سمپاشی کدامند؟

 

عوامل دیگر در انتخاب تاثیرگذاری سمپاشی بر روی هدف، باران و رطوبت هوا است. انتخاب روزهای بدون بارندگی در اوایل بهار بسیار مهم است. از طریق باران سموم از روی گیاهان شسته و وارد خاک می شوند. در واقع بهترین زمان سمپاشی زمانی است که خاک نیمه مرطوب باشد و آب و هوا بدون بارش و خنک پیش بینی شود. برای حرکت شیره در گیاه و اثر بخشی سموم، به رطوبت نیاز است، بنابراین بهتر است یک روز بعد از سمپاشی آبیاری انجام شود. در بعضی از مزارع و باغات به دلیل سخت شدن پاشیدن سم، آبیاری بعد از سمپاشی صورت می گیرد.

 

 

بهترین زمان برای عملیات سمپاشی و کوددهی از طریق محلول پاشی برگ چه زمانی هست؟

 

هنگامی که دمای هوا بین 15 تا 30 درجه باشد.‎‎ چون که نور آفتاب به صورت عمود و مستقیم بر درختان می تابد و قطره های سم بر روی برگ درختان به عنوان ذره بین عمل می کند و منجر به سوزش برگها می شود. همچنین حرارت بالا موجب تبخیر سریع سم شده و باعث عدم اثربخشی سم در ساقه ها و شاخه های درختان می شود. بین ساعت 9 تا 10 صبح و یا بین ساعت 6 تا 7 عصر بهترین زمان جهت عملیات محلول پاشی(کود یا سم) می باشد.

 

 

بدلیل اینکه کود یا سموم از طریق سیستم آوندی می توانند جذب گیاه یا درخت بشوند جدا از بحث کاهش عملکردی کود یا سم ممکن است رطوبت بوجود آمده خود محرکی باشد برای فعال شدن بیماریهایی مثل: سفیدک، لکه غربالی، آنتراکنوز و موارد دیگر. البته انتخاب بهترین زمان سمپاشی در طول روز علاوه بر مطالب فوق به انتخاب نوع سم نیز بستگی دارد.

برای اطلاعات بیشتر برای سمپاشی با پهپاد کشاورزی با شماره ۰۹۱۹۸۶۰۴۰۴۶ رخشانی تماس حاصل نمائید.


مریم رخشانی، تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۸


سمپاشی کودپاشی بذرپاشی کشاورزیمدرن پهپاد پهباد سیرنگ

این مطالب را هم بخوانید!

مربی تریلیون دلاری

این مطلب توسط پروازیاران سیرنگ منتشر شده است

ادامه مطلب »

سرمازدگی بوته سیب زمینی

این مطلب توسط پروازیاران سیرنگ منتشر شده است

ادامه مطلب »

فلایت کنترلر چیست؟

این مطلب توسط پروازیاران سیرنگ منتشر شده است

ادامه مطلب »

در سراسر ایران با کاربران حرفه‌ای

عملیات کارشناسان سیرنگ

استان مازندران
استان گلستان
استان آذربایجان

+98 21 4417 9162

مدیر فروش داخلی 107

+98 21 4417 9168

کارشناس فروش 1 - داخلی 101

+98 21 4417 9112

کارشناس فروش 2 - داخلی 102

+98 21 4417 9218

کارشناس فروش 3 - داخلی 103

+98 21 4417 9234

مدیر ترویج - داخلی 108

+98 21 4417 9228

خدمات پس از فروش - داخلی 116