درحال بارگذاری...

فواید گردو

دسته بندی: بلاگ پروازیاران سیرنگ

فواید گردو


فواید گردو

این مطلب توسط پروازیاران سیرنگ منتشر شده است


منبع سرشار گیاهی امگا ۳: چربی امگا 3 در مغز گردو بیشتر از هر مغز دیگری است. 2.5 گرم در هر وعده برآورد می‌شود. به چربی امگا 3 گیاهی از جمله گردو، اسید آلفا-لینولنیک (ALA) نیز گفته می‌شود. این چربی اساسی باید در رژیم غذایی فرد گنجانده شود.

کاهش التهاب: التهاب ریشه بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی، دیابت نوع ۲، آلزایمر و سرطان است و می‌تواند ناشی از استرس اکسیداتیو باشد. پلی فنول‌های موجود در گردو می‌توانند به مبارزه با این استرس و التهاب کمک کنند.

ارتقا سلامت روده: طبق تحقیقات اگر در روده فرد باکتری‌های تقویت کننده سلامتی و سایر میکروب‌ها وجود داشته باشد، احتمالاً روده از سلامت خوبی برخوردار است. اما ترکیب ناسالمی از میکروبیوتا می‌تواند به التهاب و بیماری در روده و سایر نقاط بدن منجر شود و خطر چاقی، بیماری‌های قلبی و سرطان را افزایش دهد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان: خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها از جمله سرطان‌های پستان، پروستات و روده بزرگ را کاهش می‌دهد. گردو سرشار از پلی فنل الاژیتانین است. برخی از میکروب‌های روده می‌توانند این ترکیبات را به ترکیباتی موسوم به یورولیتین تبدیل کنند که این ترکیب می‌تواند خواص ضد التهابی در روده داشته باشد.

کنترل وزن: گرچه کالری موجود در مغز گردو متراکم است اما به معنای جذب کل کالری توسط بدن نیست. این ماده مغذی در کنترل اشتها و کاهش حس گرسنگی بسیار کمک کننده است.

کنترل دیابت نوع ۲: خوردن مغز گردو به کنترل دیابت نوع ۲ کمک می‌کند و خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد، زیرا به کنترل وزن کمک می‌کند. کاهش فشار خون: براساس تحقیقات تنها خوردن روزانه ۲۸ گرم آجیل، از جمله گردو، در یک رژیم غذایی مناب و کامل، می‌تواند به بهبود عملکرد قلب و فشار خون منجر شود.

سلامتی با افزایش سن: افزایش توانایی‌های جسمی با داشتن عادات غذایی سالم به دست می‌آید. این محصول از جمله مواد مغذی است که بیشترین سهم را در رژیم غذایی سالم به خود اختصاص می‌دهد.

افزایش عملکرد مغز: مواد مغذی موجود در این محصول، از جمله چربی‌های اشباع نشده، پلی فنول‌ها و ویتامین E، می‌تواند به کاهش التهاب در مغز کمک کند. خوردن مغز گردو به عملکرد بهتر مغز، از جمله افزایش سرعت پردازش، انعطاف پذیری بیشتر ذهنی و حافظه قوی‌تر منجر شود.

 

 

جهت گرده افشانی باغات گردو خود از ماژول گرده افشان سیرنگ استفاده کنید و افزایش قابل توجه تولید را مشاهده کنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر با شمار زیر تماس فرمایید:

09925482825

منبع

 


فاطمه رسولی، تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۸


گردو پهپاد پهباد سیرنگ پهپادسیرنگ پهپادکشاورزی گشاورزی کشاورز

این مطالب را هم بخوانید!

جلوگیری از سرمازدگی باغات و مز...

برای جلوگیری از سرما زدگی باغات و مزارع امروزه به ده روش میتوان این کاررا انجام داد

ادامه مطلب »

سیستم آبیاری بارانی ویل موو(آب...

این مطلب توسط پروازیاران سیرنگ منتشر شده است

ادامه مطلب »

نقش و علائم کمبود پتاسیم(K)

این عنصر برای سنتز و انتقال مواد مغذی در گیاه لازم بوده و در رفع آثار سوء عدم تعادل بعضی از عناصر غذایی گیاه در خاک کمک میکند و همچنین در تنظیم فعالیت جذب آب موثر میباشد.

ادامه مطلب »

در سراسر ایران با کاربران حرفه‌ای

عملیات کارشناسان سیرنگ

استان مازندران
استان گلستان
استان آذربایجان

+98 21 4417 9162

مدیر فروش داخلی 107

+98 21 4417 9168

کارشناس فروش 1 - داخلی 101

+98 21 4417 9112

کارشناس فروش 2 - داخلی 102

+98 21 4417 9218

کارشناس فروش 3 - داخلی 103

+98 21 4417 9234

مدیر ترویج - داخلی 108

+98 21 4417 9228

خدمات پس از فروش - داخلی 116